Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Nie masz jeszcze konta na RatujemyZwierzaki.pl?
Szanowni Państwo zamykany zbiórkę w związku z bardzo słabym skutkiem.
Będziemy tworzyć zbiórki mniejsze na poszczególne psy. Zdjęcie przedstawia jedną z wielu faktur.
18 letni Ptyś ma zorganizowaną mocznicę. Zostało mu niewiele czasu nie tylko z racji wielu,ale także choroby.
Ptyś jest karmiony lekkostrawną karmą,dostaje co 2 dni kroplówki i płyn Singera,który stosowany jest przede wszystkim w leczeniu zaburzeń elektrolitowych oraz w sytuacjach zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Podanie płynu Ringera przywraca prawidłowe warunki osmotyczne panujące w środowisku zewnętrznym komórek, jak i w ich wnętrzu...
Nasz kochany Ptyś był z Anią z GAJA HOTEL DLA PSÓW na badaniach w lecznicy,bo nie miał apetytu i nie chciał pić. Ptyś ma 18 lat i guza jąder. Zrobiliśmy badania. Okazuje się,że jest silny stan zapalny pęcherzyka żółciowego i duży ból. Ptyś dostał leki przeciwbólowe,antybiotyk i leki rozkurczowe. Musimy zaopatrzyć Ptysia w wartościową,ale lekkostrawną karmę,która nie będzie obciążać jego układu pokarmowego. Trzymajcie kciuki za tego dzielnego chłopaka .
Psia rodzina z Zambrowa. Sunia i 7 maluchów. Mama i jeden z dzieci jest w trakcie leczenia. Śnieżka po odkrmieniu maluchów przejdzie zabieg sterylizacji.
Jeden z maluszków wymagał wizyty u lekarza. Wypadał mu odbyt przez biegunkę spowodowaną robakami. Piesek został zabezpieczony lekami przeciwzapalnymi i antybiotykiem. Został założony szew.
Piorunek to starszy piesek,który mieszkał w bardzo złych warunkach na wsi w woj.świętokrzyskim. Nie był nigdy leczony. Ze względu na wiek zaczęły się problemy ze zdrowiem. Psiak był bardzo gryziony przez inne psy i ma prawdopodobnie stary uraz łapki. Dzisiaj miał wszystkie badania. Piorunek dostał leki przeciwbólowe,przeciwzapalne i steryd. W środę jak na to pozwolą wyniki z krwi będzie miał RTG łapki. Prosimy o wsparcie i kciuki za chłopaka. Piorunka czeka kastracja i leczenie łapki.
Psia rodzinka była wczoraj w lecznicy. Maluszki mają około 3 tygodnie, zostały odrobaczone pastą.
Sunia dostała leki bo wyniki słabe, po porodzie i z niedożywienia. Tabletki na trzy dni do podawania, na kartce napisane.
Zrobiliśmy jej morfologię czy nie ma pokleszczówki bo z 30 kleszczy wyjętych.
Sunia jest cudowna, bardzo łagodna, po prostu kochana.
Już jutro przyjedzie do nas suczka,którą ktoś wyrzucił. Psinka oszczeniła się w pustostanie. Urodziła 7 maluchów. Psiaki mają ok 3 tygodnie. Mamę będziemy sterylizować i szukać domu,a dzieci po szczepieniu,odrobaczeniu i czipowaniu pójdą do adopcji.
Dzisiaj zabieg sterylizacji i usunięcia guzów listwy mlecznej,razem z USG i rtg przeszła Keysi. Płuca są czyste. To bardzo dobra wiadomość.
Od kilku lat ratujemy zwierzęta. Pierwszą najważniejszą sprawą po odrobaczeniu, szczepieniu jest zabieg sterylizacji/kastracji. Drugi rok z rzędu pomagamy także wykonywać te zabiegi zwierzętom, których właściciele są w trudnej sytuacji finansowej bądź właściciele nie wiedzą, jak jest ważna dla zdrowia...
Dzisiaj - 27.04.20 - zostali wykastrowani i Maksiu i Jaś.
Żabka ma dom. Ma też 15 lat i dzieci... W domu jest jeszcze Smerfetka. Ludzie nie mieli pieniędzy na zabiegi. Będziemy sterylizować obydwie suczki i szukać dobrych domów dla dzieci:
Kolejna suczka, która jest pod nasza opieką jest Keysi.
Keysi to suczka spaniel odebrana interwencyjnie. Keysi jest pod naszą opieką od 19.04.2020. Cała psia rodzina mieszkała w skrajnie złych warunkach. Keysi ma chore uszy, silny stan zapalny spowodowany przez drożdżaki. Dzień po przyjeździe, czyli 20.04.2020, była pierwszy raz w lecznicy. Pobrana została krew do badań, dostała zastrzyki i zawiesinę do uszu... 28.04 robimy usg, rtg, sterylkę i usuwamy guzy listwy mlecznej, bo doktor wymacał dwa... Leczenie odbędzie się etapami.
W marcu tego roku wysterylizowaliśmy suczkę i znaleźliśmy domy dla dwójki maluchów.
W lutym tego roku uratowaliśmy psią rodzinę że wsi spod Radomia. Psiaki były przerabianie,grożono że zostaną otrute. Nasz kierowca jechał po nie prawie 1000 km, ale udało się.
Maluszki już w domkach stałych. Tata już przeszedł zabieg kastracji 27.04.2020 zaś Małgosia 30.03.2020.
Faktura za zabiegi i leczenie psiaków.
Sterylizacja/kastracja to powszechnie używany termin na określenie chirurgicznego zabiegu, pozbawiającego zwierzę zdolności do rozmnażania się. Zabieg ten może wykonać jedynie lekarz weterynarii i wymaga on znieczulenia ogólnego. Obecnie na świecie odchodzi się od wykonywania zabiegów sterylizacji na rzecz kastracji. Sterylizacja bowiem była zabiegiem polegającym jedynie na podwiązaniu lub przecięciu jajowodów u samicy lub nasieniowodów u samca. Pozostawienie części narządów rozrodczych wiązało się z ich z nowotworzeniem.
W Polsce jednak nadal w języku potocznym używa się terminu sterylizacja w odniesieniu do samic, choć tak naprawdę wykonywany jest zabieg kastracji. W stosunku do samców przyjęło się natomiast używać prawidłowego określenia kastracja. Kastracja (potocznie sterylizacja) u samic Usunięcie całego układu rozrodczego - macica, jajowody i jajniki wyjmowane są przez nacięcie w brzuchu. Przed zabiegiem brzuszek zwierzaka zostaje ogolony, aby zapewnić do niego swobodny dostęp. Czasami po zabiegu weterynarz po około dziesięciu dniach dokonuje zdjęcia szwów - chyba że zastosuje nić, która ulega rozpuszczeniu w ciele. Powrót do zdrowia następuje szybko, jakieś kilka dni, podczas których należy ograniczyć zwierzakowi ruch.
Kastracja u samców - jądra usuwane są przez nacięcia w mosznie - worku, w którym się znajdują. Przeważnie nacięcia pozostawia się bez zszywania, ponieważ jest to w sumie niewielki zabieg. Pooperacyjna opieka zwykle obejmuje jedynie kontrolowanie powstających blizn, utrzymanie ich w czystości i suchym stanie. Wielu weterynarzy zaleca trzymanie kota w domu (jeśli jest to kot, który wychodzi na dwór). Suka nie może być w trakcie cieczki, kotka w czasie rui. Ponieważ u zwierząt poddanych zabiegowi neutralizacji rozrodczości przestroje hormonalne organizmu wiążą się z lepszą przemianą materii i bardziej intensywnym przyswajaniem składników pokarmowych niektóre z nich mogą mieć skłonności do przybierania na wadze. Aby tego uniknąć, wystarczy ruch i dobrze zbilansowane, niskokaloryczne posiłki. Na rynku dostępne są gotowe specjalistyczne karmy dla kastratów.
Same zalety:
Wysterylizowane samice nie zachorują na ropomacicze lub raka sutki, a samce nie będą narażać się na rany i zakażenia walcząc z konkurentami. Sterylizacja zmniejsza też możliwość przenoszenia kociego AIDS i białaczki.
Sterylizacja to jednorazowa inwestycja na całe życie kota. W ciągu ostatnich lat cena tego zabiegu zdecydowanie spadła. Co więcej, niektórzy weterynarze liczą do 50% taniej za sterylizację kotów bezdomnych. Długotrwałe stosowanie preparatów hormonalnych sprzyja ropnemu zapaleniu macicy. Zastrzyki oznaczają regularne wizyty u weterynarza przez przynajmniej 10 lat, a stosowanie pigułek to cotygodniowa loteria.
Kotka w rui będzie za wszelką cenę próbowała wydostać się z domu. Prędzej czy później jej się to uda. Niektóre kotki giną wyskakując z wyższych pięter wieżowców. Inne tracą orientację i już nigdy nie wracają. A te, które wracają, są w ciąży. Kot nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest wysterylizowany, a uwolniony od reakcji seksualnych może nawiązać pełniejszy kontakt ze swym ludzkim opiekunem. Kotów rodzi się tak dużo, że tylko niektóre mogą być adoptowane. Tysiące kotów umierają lub są zabijane w schroniskach, na podwórkach i w piwnicach. Pomyśl: nawet jeśli Twoje kocięta znajdą dobry dom, to jakieś inne wylądują przez to na ulicy.
Większość kotów urodzonych w piwnicach i na ulicy nie przeżywa dłużej niż kilka miesięcy. Sterylizacja połączona z dokarmianiem umożliwia przerwanie tego tragicznego cyklu narodzin i śmierci. Stwarza warunki godnego życia tym kotom, które już mieszkają na danym terenie.
Ładuję...