Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Nie masz jeszcze konta na RatujemyZwierzaki.pl?
Udało się! Wreszcie możemy podzielić się informacją, że planowana rozbudowa foczego szpitalika, którą wsparło tak wiele osób, zakończyła się sukcesem a 34 naszych foczych pacjentów w tym sezonie rehabilitacyjnym mogło być leczonych w komfortowych warunkach. Dzięki środkom zebranym w czasie świątecznej i noworocznej zbiórki mogliśmy osłonić naszych małych pacjentów przebywających w zewnętrznych izolatkach trwałym zadaszeniem oraz zaaranżować dodatkowe izolatki tak, żeby być przygotowanym na przyjęcie każdej foki potrzebującej naszej pomocy. Teraz focze maluchy, które trafiają do nas na leczenie i rehabilitację, mogą liczyć na więcej miejsca i bardziej komfortowe warunki, w których wracają pod naszym troskliwym okiem do zdrowia.
Nie byłoby to możliwe bez Waszego wielkiego serca, które okazaliście, przekazując darowizny na rzecz szpitalika. DZIĘKUJEMY !
Dziś pod koniec sezonu rehabilitacyjnego, przy nieocenionej pomocy wolontariuszy, pomogliśmy już 34 małym pacjentom. Małe foki trafiają do naszego szpitalika przez kilka miesięcy. W okresie marzec – maj są to głównie foki szare i niezwykle rzadko także foki obrączkowane. W czerwcu, kiedy na świat przychodzą foki pospolite, trafiają do nas również szczenięta tego gatunku. Po pobycie w naszym ośrodku wrócą na wolność, gdzie rozpoczną samodzielne życie. Jeżeli chcecie pomóc nam ratować małe foki, możecie to zrobić przekazując darowiznę na www.bit.ly/pomocfokom lub na www.bit.ly/ratujfoki
Pomóż nam rozbudować foczy szpitalik, który otwieramy każdego roku, aby pomóc małym fokom w powrocie do zdrowia i samodzielnego życia na wolności.
Ośrodek rehabilitacji fok, który działa w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, w którego funkcjonowaniu pomaga Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, przyjmuje rokrocznie coraz więcej pacjentów. Aktualnie przygotowujemy się do nowego sezonu. Przed nami kolejne prace polegające na postawieniu dodatkowych izolatek i zadaszeniu polowego szpitalika.
Koszt prac wyniesie łącznie 80 tysięcy złotych i musimy zdążyć przed sezonem foczych narodzin, którego termin oznacza dla nas pojawienie się pierwszych małych pacjentów już w marcu.
Bez ośrodka w Helu focze szczenięta, które są znajdowane na naszych plażach po zbyt wczesnej utracie matczynej opieki, nie miałyby szansy przeżyć. Działania ratujące im życie to element czynnej ochrony zagrożonego gatunku foki szarej, którego bałtycka populacja od niedawna się odradza.
W 2020 roku na 73 foczych pacjentów, którzy do nas trafili, udało się uratować aż 62 foki! Walczymy o życie każdego malucha. Chcemy zapewnić naszym pacjentom jak najlepsze warunki, aby jak najszybciej zdrowe i silne mogły wrócić do naturalnego środowiska. Do tego potrzebujemy wsparcia wszystkich, którym los tych zwierząt nie jest obojętny.
Ośrodek prowadzony przez Stację Morską w Helu jest jedynym ośrodkiem rehabilitacji fok, który funkcjonuje w Polsce. Jego utrzymanie wspomagają w dużej mierze wszyscy odwiedzający fokarium Stacji Morskiej, w którym obsługę ruchu turystycznego prowadzi Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Niestety w bieżącym roku, w związku z panującą pandemią, przychody pozyskiwane z tytułu wstępu do fokarium drastycznie spadły.
Prowadzenie rehabilitacji w roku 2020 możliwe było dzięki Waszym wpłatom na rzecz Fundacji Rozwoju UG w serwisie Ratujemyzwierzaki.pl. Nowy rok oznacza kolejne wyzwania i potrzeby, o których wsparcie prosimy już teraz. Wspólnymi siłami możemy pomóc kolejnym pokoleniom fok. Ważna jest każda złotówka! Pomóż, jeśli możesz. Foczo dziękujemy!
Laden...