Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Nie masz jeszcze konta na RatujemyZwierzaki.pl?
Drodzy Darczyńcy <3
z całego Serca Dziękujemy za Wasze Wsparcie <3
Dzięki Wam mamy TO!!!! .. Mamy koncentratory tlenu!!! .. tak!! nie jeden, a kilka!!.. <3
Dwa pracują w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt "Azyl dla Jeży" w Solcu Kujawskim.. jeden u naszego Opiekuna Jeży w Niemczu..
jeszcze jeden wspomaga pracę Ośrodka Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży w Poznaniu <3
Dzieki Waszym Darowiznom mogliśmy doposażyć nasze ośrodki w wagi medyczne, w samle weterynaryjne <3 Wasze Wsparcie to dla nas Wielka Pomoc <3
Koncentratory już pracują pełną parą <3 Już ratują życie <3
Zbliża się Dzień Jeża, święto, które przypada 10 listopada - w bardzo trudnym dla jeży czasie. Temperatury spadają, jeże mają coraz mniej czasu na przygotowanie się do hibernacji. Niestety wiele z nich nie zdąży osiągnąć minimum wagi (750 g) przed nadejściem zimy. Przed nami ciężki czas i trudne przypadki.
Z okazji Dnia Jeża możemy podarować naszym Kolczastym Podopiecznym prezent. Prezent ratujący im zdrowie i życie - koncentrator tlenu.
Fundacja JeKo – Jak Jeż z Kotem prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt „Azyl dla Jeży". Pomagamy chorym, rannym, osieroconym jeżom, które wymagają opieki w zakresie leczenia i rehabilitacji. Walczymy o ich zdrowie i życie, bo taka walka należy się każdemu potrzebującemu Stworzeniu. Zdrowe jeże przywracamy Naturze. Niepełnosprawne zostają w Azylu ze statusem Rezydenta. W ten jesienny czas obfitują przypadki jeży wyniszczonych, wychudzonych, odwodnionych, poranionych, zaatakowanych przez pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne. Prawie wszystkie borykają się z problemami oddechowymi w wyniku inwazji nicieni płucnych.
Dzięki Waszemu wsparciu nasz Azyl dysponuje już profesjonalnym inkubatorem. "Inkubatory z możliwością nebulizacji umożliwiają skuteczne leczenie chorób dróg oddechowych z utrzymaniem stresu na minimalnym poziomie, co jest szczególnie istotne w przypadku zwierząt dzikich" - lek. weterynarii Michał Gruss.
Jeże trafiające do nas teraz, charczą, bulgoczą, kaszlą... Nasze dwa inhalatory chodzą prawie całą dobę...
Wszyscy zdajemy sobie również sprawę, z tego jak ogromne i negatywne konsekwencje ma niedotlenienie organizmu. Jest to sytuacja, która może prowadzić do poważnego ubytku na zdrowiu lub nawet śmierci. Niedotlenienie mózgu prowadzi do omdlenia, utraty przytomności, zapadnięcia w śpiączkę, a w ostateczności do śmierci mózgowej.
Tlen jest równie ważny dla zwierząt. Z tego powodu używany jest sprzęt typu koncentrator tlenu. Jest on wykorzystywany w wielu groźnych dla życia przypadkach, takich jak: duszność, niedoczynność nerek, czy niewydolność płucno-oddechową.
"Tlenoterapia dla zwierząt polega na dostarczaniu ciągłych dostaw powietrza o zwiększonej zawartości tlenu podczas regularnych sesji. Zwiększona zawartość tlenu we wdychanym powietrzu wspomaga odpowiednie dotlenienie wszystkich komórek zwierzęcego organizmu. Tlenoterapia wiąże się jednak nie tylko z bezpośrednimi korzyściami zdrowotnymi, ponieważ ograniczając występowanie duszności, pozwala na zdecydowane podniesienie komfortu naszego podopiecznego. Tlenoterapia zwierząt często ma zbawienne efekty. Niedotlenione zwierzę poddane działaniu tego pierwiastka, szybko staje na nogi...".
Pod naszą opieką jest obecnie ponad 90 Kolczastych Podopiecznych. Opieka nad nimi to systematyczne wizyty weterynaryjne, badania laboratoryjne, leczenie, pielęgnacja i suplementacja. Odpowiednie żywienie - zakup specjalistycznej karmy, w tym owadów karmowych.
Koszt zakupu nowego koncentratora tlenu to aż 3000 złotych. Fundacja nie posiada takich środków, potrzebne jest wsparcie Osób, którym dobro zwierząt współistniejących z nami na świecie nie jest obojętne. Wesprzyjcie nas i sprawcie, by nasze działania były jeszcze bardziej skuteczne! Pomóżcie nam pomagać!
Laden...