Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Nie masz jeszcze konta na RatujemyZwierzaki.pl?
Każda zbiórka dla klateczkowców, to kropla w morzu potrzeb, ale jesteśmy wdzięczni, że tak hojnie wspieraliście nas nad ich opieką. Dzieki uprzejmości współpracującej z nami przychodni weterynaryjnej mogliśmy przez kilka lat korzytać ze szpitalika, co często pozwalało nam uratować więcej kocich istnień. Rocznie przez szpitalik przewijało się od kilkudziesięciu do kilkuset zwierząt, które następnie trafiały do naszych domów tymczasowych, a czasem nawet bezpośrednio do adopcji.
Zgromadzone fundusze przeznaczaliśmy nie tylko na pokrycie kosztów pobytu i leczenia kotów, ale także karmę, zwirek, podkłady higieniczne czy środki czystości niezbędne do utrzymania porządku w klatkach i zapobiegające rozporzestzrenianiu sie chorób.
Dziękujemy!!
Kim są klateczkowce? To koty wolno żyjące, które wymagają zabiegów weterynaryjnych - takich jak kastracja czy sterylizacja - lub leczenia. To koty domowe, które uległy wypadkowi, skrzywdzone przez człowieka, porzucone. To koty, które poważnie zachorowały i wymagają operacji długiej terapii lub hospitalizacji.
Siedzą w klateczkach szpitala, bo tego wymaga ich stan zdrowia. Są leczone... Często tygodniami. W tym trudnym czasie szpital jest ich domem, a wolontariusze fundacji i lekarze szpitalika są jedynymi pośrednikami ze światem zewnętrznym. Są bezbronne, pokrzywdzone przez los i całkowicie zdane na łaskę człowieka. Wymagają szczególnej opieki i higieny.
W szpitaliku dbamy, by wirusy i bakterie nie namnażały się i nie przenosiły na inne zwierzęta. Codziennie zmieniamy podkłady, kocyki, legowiska. Dezynfekujemy miseczki, kuwety i powierzchnie klatek. Ważna jest również prawidłowa dieta - zbilansowane posiłki dobrane do każdego kota pod kątem ich schorzeń, a także zabawa, ruch, kontakt z człowiekiem są niezwykle istotne. Dyżurujący wolontariusze codziennie dbają o to, by każdy kot miał jak najwięcej aktywności ruchowej oraz kontakt z ludźmi i kocimi zabawkami.
Na co zbieramy? Potrzeb jest wiele, ale w przypadku klateczkowców szczególnie cenne są:
- podkłady higieniczne,
- ręczniki papierowe,
- rękawiczki jednorazowe,
- kocyki,
- chemia do mycia, prania i dezynfekcji,
- miseczki i kuwetki,
- żwirek oraz dobra jakościowo karma…
Gdy klateczkowce wrócą do zdrowia, (a stajemy na głowie, by wróciły), trafią do tymczasowych domów, a stamtąd do ukochanego domu stałego. Taki jest plan. A Was prosimy o pomoc w jego realizacji. Z Wami damy radę!
Laden...