Fundacja „Pańska Łaska” od momentu jej powstania - aktywnie działa na rzecz ratowania zwierząt z interwencji. Szczególnie psów i koni, które po interwencyjnym odbiorze przebywają w azylu fundacyjnym w liczbie kilkudziesięciu. To im na co dzień udzielamy pomocy w postaci:
- schronienia i utrzymania
- niezbędnego leczenia
- pracy behawioralnej z nimi
Wszystko po to aby jak najszybciej znalazły nowy dom.
Działania Fundacji to przede wszystkim opieka stacjonarna nad uratowanymi zwierzętami a także czasowe odbieranie zwierząt za znęcanie się nad nimi.
Do tej pory członkowie Fundacji „Pańska Łaska” odebrali z interwencji na terenie Polski już kilkaset zwierząt, które potrzebowały pomocy weterynaryjnej, cierpiały na skutek głodzenia oraz braku dostępu do wody oraz były bite przez człowieka.
Wszystkie te zwierzęta (zarówno psy, konie a także koty) znalazły schronienie w fundacyjnym azylu. Działamy na rzecz zwierząt całodobowo na terenie całego kraju
Nauczeni od dziecka szacunku do wszystkiego co żyje, nie mogąc się z tym pogodzić, postanowiliśmy ratować konie i psy. Doprowadzamy je do formy, roztaczając nad nimi opiekę. Dla koni niejednokrotnie staramy się znaleźć nowy, odpowiedzialny dom, ale większość z podopiecznych dożywa swoich ostatnich dni pod fundacyjnym dachem. Podobnie jest z psami. Wszystkim pupilom szukamy domów, co wcale nie bywa łatwe. Większość bowiem potrzebuje najpierw opieki weterynaryjnej i behawioralnej, co wymaga przede wszystkim nakładów finansowych, ale równocześnie ogromnego doświadczenia i cierpliwości. Każdy przypadek jest inny, każda historia indywidualna i generująca inne potrzeby. Tak więc sfora naszych psów zmienia się nieustannie, a okrucieństwo i brak odpowiedzialności ludzi wzrasta…
Fundacja „Pańska Łaska” powstała w grudniu 2017 roku, upamiętniając nazwą miejsce, w którym przez lata żył i tworzył literaturę o tematyce kawaleryjskiej ojciec obecnej prezes Fundacji, Lesław Kukawski, autor kilkunastu książek, kolekcjoner, posiadacz ogromnej wiedzy, ale przede wszystkim miłośnik koni, wieloletni sędzia sportów jeździeckich i honorowy gość Dni Ułana, dbający ze szczególną uwagą o każdy detal i elegancję w połączeniu koń-jeździec. Fundacja ma też na celu zapewnić spokojną starość tym koniom, które obecnie współtworzą Pułki Ułanów w Polsce. Nasi podopieczni to również psy, koty, kozy, owce, kury i w zasadzie wszystkie potrzebujące naszej opieki zwierzęta.
Celem fundacji jest szeroko rozumiana działalność charytatywna, organizacja schronisk oraz finansowanie leczenia. Równie ważnym jest edukacja i uświadamianie o ochronie praw zwierząt. Nadrzędnym jednak propagowanie idei odpowiedzialności za stworzenia żywe.