Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Nie masz jeszcze konta na RatujemyZwierzaki.pl?
Bardzo dziękujemy za pomoc!
Tosia przeszła operacje pomyślnie :) Było ciężko, ale się udało! Mała już odzyskuje siły, rana się goi i wszystko zmierza w najlepszym kierunku! :)
Tosia została znaleziona w środku lasu, gdzie zostawił ją i trójkę jej rodzeństwa człowiek bez serca. Gdyby nie spacerowicze, szczeniaki umarłyby z zimna i głodu. Na szczęście ratunek przyszedł odpowiednio wcześnie.
Wszystko miało być już tylko lepiej... Niestety, życie pisze różne scenariusze. W przypadku Tosi nie wiadomo jak będzie. Czy skończy się to Happy End'em zależy tylko od Nas! Od Nas wszystkich!
Lekarze zdiagnozowali u Tosi przetrwały przewód tętniczy Botalla. Potrzebna jest NATYCHMIASTOWA operacja, która mogłaby się odbyć już za półtora tygodnia! Tylko ona może uratować życie suni, bez niej mała nie ma szans na długie życie u boku kochającej rodziny. Czy nie warto dać jej szansy, jeśli jest taka możliwość?
W tym wszystkim jest jeden problem: Nie mamy funduszy na tak kosztowny zabieg, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc.
BŁAGAMY! Pomożmy Tosi! Tu liczy się czas! Operacja musi zostać przeprowadzona jak najszybciej!
Czym jest Przetrwały przewód tętniczy Botala? "To wrodzona wada serca, występująca samodzielnie lub z innymi wadami. Jest to najczęstsze wrodzone schorzenie mięśnia sercowego u psów.
Przewód tętniczy jest połączeniem pomiędzy tętnicą płucną a aortą, istniejącym w życiu płodowym. Jego zadaniem jest skierowanie płynącej tętnicą płucną krwi do aorty z pominięciem płuc, ponieważ w życiu płodowym są one wyłączone z funkcji dostarczania tlenu, są wypełnione płynem i nie pracują. Tlen oraz składniki odżywcze dostarczane są przez matczyne łożysko.
Wraz z nabraniem pierwszego oddechu podczas narodzin szczeniaka, na skutek gwałtownego wzrostu cisnienia w aorcie i tętnicy płucnej, dochodzi do skurczu ściany przewodu tętniczego i jego zamknięcia. Połączenie to powinno ulec inwolucji do około 10go dnia po urodzeniu.
Czasami jednak przewód tętniczy nieuległa zamknięciu i funkcjonuje po urodzeniu. Dochodzi wtedy do nieprawidłowego przepływu krwi, w sposób nadmierny obciążone zostaje lewe serce , czyli lewy przedsionek i komora, z czasem doprowadzając do ich niewydolności.
Ciśnienie skurczowe i rozkurczowe w aorcie jest większe niż w tętnicy płucnej, co powoduje, że utlenowana krew przepływa w czasie skurczu, ale i też rozkurczu do małego krwiobiegu (płucnego) i z powrotem płynie do płuc (przepływ lewo-prawy). Taki obraz spotykany jest najczęściej.
Lewy przedsionek serca, na skutek wzmożonej pracy, ulega przerostowi, powiększając swój zarys i uciska położone obok oskrzele lewe, drażniąc je i wywołując u psa objawy duszności i kaszlu. Zaburzenia w krążeniu płucnym skutkują jednocześnie gromadzeniem się płynu w płucach i oskrzelach, co także powoduje duszność i kaszel.
Rokowanie zależy od wieku wykrycia wady u zwierzęcia, stopnia nasilenia wady, szybkości przeprowadzenia operacji oraz istniejących zmian wtórnych. Z reguły u zwierząt do 6go miesiąca życia, wykonanie zabiegu procentuje pełnym powrotem do zdrowia."
BŁAGAMY! ŻYCIE TOSI ZALEŻY OD NAS! LICZY SIĘ KAŻDA WPŁATA, KAŻDE UDOSTĘPNIENIE. NIE ZAWIEDŹMY TEGO MALEŃSTWA
Laden...