Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Not got a RatujemyZwierzaki account?
Dziękujemy za wsparcie dla Honoci.
Dzięki wam udało nam się pokryć ponad połowę faktur.
Honoratka oczywiście nadal jest podopieczna fundacji.
Wchodzę do największego z naszych domów tymczasowych: co tu się dzieje, zamieszanie, niektóre koty chowają się, uciekają na strych tylko się za nimi kurzy i słychać tupot małych kocich łapek, inne z kolei przepychają się między sobą aby tylko do mnie dojść domagając się pieszczot.
Ostrożnie wchodzę dalej do salonu, a tam na kanapie, na mięciutkiej podusi, zupełnie niewzruszona cały tym ambarasem ze stoickim spokojem przyglądając się światu, wygodnie leży ona – kotka Honorka, najstarsza z naszej fundacyjnej kociej ekipy; to o niej właśnie dziś chcę opowiedzieć.
Do Fundacji Felineus Honorka trafiła w maju 2017 wraz z trójką dzieci. Była tak słaba, że nie była w stanie wykarmić kociąt, które przeżyły tylko dzięki ludzkiej opiece, wykarmione na butelce. Stan Honorki wtedy był tragiczny: piasek w pęcherzu, stan zapalny, anemia i chyba wszystko co można sobie zażyczyć - na szczęście oprócz białaczki i FIPa; miała wtedy 18 lat - przez 18 lat rodziła kocięta z których większość utopiono, a część umarła bo kotka nie była w stanie ich wykarmić. Tyle czasu trwał ten koci dramat.
Rozpoczęliśmy walkę o życie kociej seniorki. Po wielu miesiącach leczenia i wdrażania najlepszej z możliwych diety BARF udało się wyprowadzić kotkę na prostą. W marcu 2018 roku Honorka przeszła zabieg sterylizacji i wtedy okazało się, że u kotki tworzą się guzy listwy mlecznej, które koniecznie wymagają usunięcia.
30.08.2018 r zespół lekarzy z Alfavet Przychodnia Weterynaryjna 24h w Rzeszowie przeprowadził zabieg usunięcia guzów listwy mlecznej u naszej Babci (bo tak ją pieszczotliwie nazywamy). Na szczęście wyniki badań kotki, zważając na jej wiek są perfekcyjne, a sama Honorcia jest silna i bardzo dzielna.
Nieco gorsze informacje są takie, że zabieg trwał bardzo długo i choć kicia była robiona w specjalnej narkozie i cały czas była monitorowana, to mocno się wychłodziła. Guzy okazały się bardziej rozległe niż wyglądało to na początku, na dodatek zrośnięte z mięśniami. Cięcie jest bardzo duże.
Honorcia zaraz po zabiegu trafiła do specjalnego inkubatora gdzie przez kilka gzodzin była podgrzewana. Kocia oczywiście otoczona jest specjalną opieką, dostaje wlewy dożylne.
W tym miejscu, jak pewnie się domyślacie dochodzę do sedna całej tej historii. Kotka w podeszłym wieku, skomplikowany zabieg, specjalna narkoza, specjalistyczna całodobowa opieka… Gigantyczne koszty! Koszty, których nie pokryjemy z pustego fundacyjnego konta. Czy mogliśmy tych kosztów uniknąć? Jednoznacznie odpowiadamy nie: bo choć staruszka, to Honorka jest dla nas tak samo ważna jak każdy inny kot w fundacji, a nawet ważniejsza.
Ona czekała 18 lat na swoją szansę! Dopiero po 18 latach ciężkiego życia poznała co to miłość, spokój i bezpieczeństwo. Chcemy podarować jej jak najwięcej tych szczęśliwych dni, dlatego o każdy kolejny będziemy walczyć do upadłego. Jeśli zgadzasz się z nami i też chcesz podarować Babci Honorci kolejne szczęśliwe dni, proszę, wesprzyj nas drobną wpłatą lub udostępnieniem.
[Aktualizacja 25.01.2019]
Honorcia szczęśliwie przeszła zabieg i doszła do siebie. Jednak to kot prawie 20 letni więc jest pod stałą opieką lekarza. Wymaga badań kontrolnych i odpowiedniej diety.
Dlatego wciąż prosimy o pomoc - bo do kogo mamy się zwrócić? Tylko do Was kochani.
Loading...