Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Not got a RatujemyZwierzaki account?
Dziękujemy za wsparcie :)
Jednym z celów organizacji są interwencje dotyczące poprawy warunków bytowych zwierząt- głównie psów i kotów, ale zdarzają się podejmowane przez nas interwencje u koni, królików i innych zwierząt.
Każdy wyjazd interwencyjny niesie ze sobą koszty, które do tej pory w sporej części pokrywane były z kieszeni działaczy. Jednak z każdym miesiącem rośnie liczba zgłoszeń, co wpływa jednocześnie na wzrost kosztów wyjazdów interwencyjnych. Aby nie musieć odmawiać pomocy z powodu braków środków finansowych - bardzo prosimy o wsparcie finansowe naszych interwencji!
Jakie koszty są związane z wyjazdem interwencyjnym?
Koszty dojazdu - to główny koszt interwencji. Zdarza się, że interweniujemy kilkadziesiąt kilometrów od naszego miasta. Wyjazd interwencyjny zazwyczaj dotyczy kilku/kilkunastu zgłoszeń, więc trasa bywa długa i kręta. Nie mamy samochodu 'służbowego', na interwencje jeździmy swoimi, prywatnymi samochodami, które zużywają się z każdym wyjazdem, co wiąże się z częstymi naprawami na nasz prywatny koszt. Ważnym jest dla nas, by na koncie organizacji były zabezpieczone środki na paliwo zwłaszcza w miesiącach, gdy samochód przeszedł naprawę i dostało się po naszej, prywatnej kieszeni.
Koszty podstawowych środków higienicznych - rękawiczki jednorazowe, płyn do dezynfekcji samochodu/ klatki/ transportera, chusteczki/płyn dezynfekujący. Zwierzęta, do których jeździmy, nie żyją w luksusowych i czystych warunkach, nigdy nie wiemy, czy zwierzę jest chore. Właśnie dlatego, aby uchronić siebie i zwierzęta, z którymi mamy styczność, musimy zachować pewne zasady bezpieczeństwa, by nie przenieść pasożytów lub chorób.
Koszty podstawowych środków pomocy doraźnej - środki przeciwpchelne/kleszczowe, odrobaczające, gaziki, sól fizjologiczna, patyczki do uszu. Często zdarzają się zgłoszenia do właścicieli, którzy zaniedbali zwierzę przez swoją nieudolność życiową, chorobę lub nieświadomość.
Wtedy pierwszą pomocą dla ich zwierzaka z naszej strony jest zabezpieczenie go przed pchłami i kleszczami, czasem wyczyszczenie chorych uszu/oczu, a potem wyznaczanie zaleceń lub warunków współpracy (oczywiście, jeśli nie doszło do poważnych zaniedbań, uszczerbku na zdrowiu zwierzęcia lub znęcania - wtedy podejmujemy inne kroki w celu polepszenia losu zwierzęcia).
Bardzo prosimy o wsparcie, bez Waszej pomocy ciężko będzie nam dalej pomagać...
Loading...