FTW - Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne

Reprezentant Arkadiusz Drewicz

E-mail tw@towarzystwoweterynaryjne.org

Telefon 730330622

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundację Towarzystwo Weterynaryjne założyliśmy w 2011 roku. Towarzyszyła nam wtedy jedna myśl przewodnia – wsparcie cierpiących fizycznie zwierząt. Pierwszym podjętym przez nas krokiem, była pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, którzy nie mają możliwości samodzielnego ponoszenia kosztów leczenia swoich czworonogów. Z czasem zdecydowaliśmy się objąć opieką weterynaryjną także zwierzęta porzucone oraz te, które przebywają w domach tymczasowych, bowiem każde z nich ma za sobą smutną, a czasem wręcz tragiczną historię. W naszej fundacyjnej przychodni pracuje fachowy zespół lekarzy weterynarii, który każdego dnia walczy o zdrowie i życie zwierząt. Rokrocznie pomagamy blisko kilkudziesięciu czworonogom, zapewniając im pełne wsparcie ambulatoryjne.

To jednak nie jedyne obszary naszej działalności. Fundacja jako ekspert w swojej dziedzinie realizuje badania naukowe, których celem jest poprawa życia i zdrowia zwierząt. Oferujemy szeroki zasób narzędzi i uznanych metod badawczych, ale jesteśmy również świadomi faktu, że każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia. W związku z tym bardzo uważanie dobieramy zarówno metody badawcze jak i grupy docelowe, uwzględniając poprawność metodologiczną oraz mając na uwadze optymalizację kosztów i czas realizacji badania.

Dobro zwierząt stanowi dla nas najwyższy priorytet, dlatego aktywnie wspieramy czworonogi organizując różne kampanie edukacyjne i społeczne. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana ludzkiej mentalności w podejściu do naszych mniejszych braci jest najtrudniejszą kwestią, ale podjęliśmy to wyzywanie przeprowadzając w 2015 roku pierwszą edycję akcji społecznej ,,Zwierzęta cierpią w milczeniu’’. Kolejna, pod hasłem ,,Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’ odbyła się rok później. Obie kampanie poruszały problem rozpoznawania bólu u zwierząt domowych przez ich właścicieli oraz edukowały jak prawidłowo odczytywać jego symptomy. Nasze działania spotkały się z szerokim zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim z pozytywnym podejściem opiekunów zwierząt, którzy do tej pory często nieświadomie narażali pupili na ból.

Przez ostatnie lata przeprowadziliśmy szereg kamapnii, wyleczyliśmy i sfinansowaliśmy leczenie czy sterylizacje setek zwierząt, edukowaliśmy i uświadamialiśmy właścicieli naszych kochanych czworonogów, kładąc nacisk na niwelowanie bólu i cierpienia, oraz zapobieganiu śmierci.

Wspomóż nas byśmy mogli dalej pomagać. Dziękujemy.

Pomogli

Ładuję...