Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Nie masz jeszcze konta na RatujemyZwierzaki.pl?
Szaruś nadal wymaga intensywnego leczeni leczenia .Mimo założenia drutów ortopedycznych w komory szpikowe kości nie następuje ich zrost. Organizm nie wytwarza okostnej , Pies jest suplementowany dostaje odpowiednie leki i czekamy jeszcze kikla ok 2 tygodni zrobimy RTG kontrone i zdecydujemy czy przeszczepiać mu kości.
Szaruś wstaje tylko do jedzenia i na siusiu.
Pies Szary jako jeden z wielu urazów miał całkowite zwichnięcie stawu skokowego lewego. Zostało ono nastawione od razu jak do nas trafił. Torebka stawowa zrosła się ale zespół więzadeł pobocznych nie. Staw skokowy był niestabilny. Ponieważ uraz był mocno zadawniony więc nie było możliwości szycia więzadeł. Wykonano zabieg stabilizacji stawu skokowego pętlami z nici nylonowej po stronie bocznej.
Przeprowadzono zabieg osteosyntezy odłamanego wyrostka łokciowego prawej przedniej nogi. Stabilizację wykonaliśmy za pomocą drutu Kirshnera wprowadzonego przez odlam do jamy szpikowej kości łokciowej oraz wykonanego z drutu kostnego popręgu Webera.
Pozostała jeszcze do operacji tylna łapka.
Szaruś cały dzień czekał na pomoc... Psiak ze złamanymi łapkami leżał przez cały dzień przy parkanie cmentarnym w Ostrowie Lubelskim. Z pewnością wiele osób go widziało, mijało i nikt się nim nie zainteresował. Dopiero wieczorem ok. godz. 20 zadzwoniła do nas Pani Anna, która desperacko szukała ratunku dla psiaka.
Dzięki temu, że nasza współpraca z patrolem policji w Lubartowie, przebiegała wzorowo, psiak otrzymał doraźną pomoc od miejscowego lekarza weterynarii, a Pani Diana dała nocne schronienie pieskowi. Dzisiaj przed południem Panie z Ostrowa dostarczyły Szarusia do naszej przychodni weterynaryjnej, gdzie został poddany pełnej diagnostyce medycznej.
Szarusia czekają dwa zabiegi ortopedyczne. W przedniej nodze drutowanie odłamanego wyrostka łokciowego. W tylnej łapce szycie więzadeł i torebki stawu skokowego z założeniem czasowych więzadeł z nylonu. Próby wątrobowe wyszły niedobre. Psiaka musimy poddać intensywnej terapii do czasu, aż poprawią się wyniki wątrobowe. Wówczas będziemy mogli bezpiecznie poddać pacjenta znieczuleniu.
Jak ciężkie życie wiódł Szaruś? Mnóstwo pcheł, porządnie starte zęby i wystające kości, świadczą o tym, jak ciężkie psie życie prowadził. Prosimy, pomóżcie, niech ta psina zrozumie, że jednak coś znaczy, a jej cierpienie nie jest nam obojętne. Aby Szaruś stanął na własne nogi, potrzebne są leki, specjalistyczna karma, dwie operacje ortopedyczne i długa rehabilitacja. Bez Państwa pomocy nie uda nam się pomóc temu wspaniałemu psiakowi. Z góry dziękujemy za wsparcie!
Ładuję...