Uratujmy je jeszcze raz

Zbiórka zakończona
Wsparło 117 osób
1 504 zł (100,26%)

Rozpoczęcie: 20 Września 2017

Zakończenie: 20 Października 2017

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Początek...
Ponieważ wersji ilości zwierząt było kilka, opieramy się na informacji ze schroniska. Schronisko przyjęło 54 koty i 6 psów. Z czego jeden kot (chyba po wypadku) i jeden pies (staruszek) zostały poddane eutanazji. Czyli w schronisku pozostało 5 psów i 53 koty.

Poprosiliśmy szefostwo schroniska, żeby dało nam znać, które z tych zwierząt są w najgorszym stanie, bo rozważymy możliwość przejęcia nad nimi opieki, żeby je leczyć i oczywiście szukać domów. Następnego dnia zgłoszono nam 10 kotów do zabrania, po paru godzinach okazało się, że jest ich 12, a gdy przyjechaliśmy po odbiór kotów, było ich na protokole przekazania 13 i tyleż samo czekało na nas w klatkach ;)

Mimo iż koty były po przeglądzie i ocenie zdrowia przez lekarza ze schroniska, pojechaliśmy do naszej lecznicy po leki dla kotów i wykonanie testów. Koty nie mają jeszcze nadanych przez nas imion, a nie wiemy jak były nazywane, więc posłużymy się numeracją schroniska do opisu poszczególnych kotów, które obecnie przebywają u nas :

K2 – czarno biały kocurek, wiek ok. 10 lat, kastrat - silny stan zapalny dziąseł, paradentoza. W lecznicy otrzymał antybiotyk – Convenie, test Felv, Fiv ujemny.
K7 – rudo-biały kocurek, wiek 1 rok, niekastrowany, oczy z objawami kk. Zaordynowano krople Vigamox. Test Felv, Fiv – niejednoznaczny, Fiv – do powtórki.
K29 – czarny kocurek, wiek ok. 2 lat, niekastrowany wnętr. Z uwagi na sliny wyciek z oczu i nosa otrzymał antybiotyk – Convenie. Nie wykonano testu.
K9 – buro-biała kotka ok. 10-letnia, wysterylizowana. Objawy kk, duży kamień nazębny. Otrzymała Convenie oraz krople Tobrex do oczu. Test Felv, Fiv – ujemny.
K19 – kotka szylkretka (siostra rudo - białego), wiek 1 rok, niesterylizowana, Test Felv, Fiv – ujemny.
K33 – buro-ruda kotka, wiek 14 lat, wysterylizowana. Stwierdzono kamień nazębny, stan zapalny dziąseł. Otrzymała Convenie. Test Felv, Fiv – ujemny. Kotka wyraźnie tęskni, większą część dnia śpi. Na szczęście ma apetyt i do jedzonka chętnie się podnosi.
K43 – dymny kocurek, wiek ok. 12 lat, kastrat, silna paradontoza, stan zapalny dziąseł. Otrzymał Convenie. Nie wykonano testu.
K44 – pręgowany kocurek z białym krawatem, wiek ok. 8 lat, kastrat, test Felv, Fiv – ujemny. Kocurek nie ma tylniej lewej łapki – amputacja na wysokości stawu skokowego.
K50 – czarno biały kocurek ok. 10-letni, kastrat, atrofia gałki ocznej lewej, bielmo lewego oka, prawe zachodzi trzecią powieką. Silny stan zapalny dziąseł, zęby do sanacji. Test Felv – ujemny, Fiv – dodatni.
K51 – czarna kotka ok. 2-letnia, zaawansowany kk, całkowite zmętnienie jednego oka, drugie z silnym wypływem. Nie udało nam się ustalić, czy kotka jest sterylizowana. Otrzymała Convenie, Vigomax. Test Felv, Fiv – ujemny
K52 – czarny kocurek ok. 5-letni (adoptowany ze schroniska), niekastrowany, zanik gałki oka prawego, uszkodzona rogówka lewego oka (blizna po wrzodzie rogówki). Test Felv, Fiv – ujemny.
K53 – burasek ok. 5-letni, brak gałki ocznej prawej, oczopląs oka lewego, waskularyzacja rogówki lewego oka, zmiany poinfekcyjne, niekastrowany. Test Felv – dodatni, Fiv – ujemny. Ma apetyt, jest największym Misiakiem ze wszystkich kotów ;)
K54 – pręgowany, popielaty kocurek w białych skarpetkach, ok. 5-letni, uszkodzona gałka oczna. Test Felv – ujemny, Fiv – dodatni.
Wszystkie koty zostały odrobaczone Milbemaxem i oczywiście odpchlone. Założyliśmy im książeczki.

Jak widać z powyższego stanu zdrowia, niektóre koty potrzebują nie tylko doraźnego leczenia, ale również zabiegów sanacji zębów, nie wspomninając o kastracjach.
Te zwierzęta są dowodem w sprawie... Żywe lub martwe. Takie mamy prawo i nie ma tu złej woli schroniska czy naszej. Ostatnia sprawa, gdzie mieliśmy koty jako dowody, trwała 3 lata. 

Obawiamy się, że jeżeli te zwierzęta nie trafią przynajmniej pod tymczasową indywidualną opiekę domów tymczasowych, nie dożyją końca tej sprawy. Życie zakończą w klatkach, chociaż do tej pory też łatwego nie miały. Np. taki nr K50, który dwa miesiące temu został odebrany interwencyjnie z innymi kotami z ogródków działkowych, trafił do schroniska, potem na tymczas i znowu do schroniska, a teraz jest u nas i ma dodatni FIV. Jest cudownym kocurkiem, obecnie nie ma żadnej infekcji. Gdyby trafił do normalnego domu, mógłby jeszcze pożyć, szczególnie, że kocha ludzi.....



Oprócz naszych paru domów tymczasowych, gdzie trafiło kilka kotów, które zabraliśmy ze schronu, nikt się nie zgłasza, żeby pomóc zwierzakom :( Sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna, bo koty w schronisku siedzące po kilka w klatkach zaczynają chorować. Dziś ma być poddany eutanazji kot, u którego ujawnił się FIP. Stres robi swoje :( Błagamy organizacje o przyłączenie się do pomocy tym zwierzakom.

My przejęliśmy 13 kotów, chociaż ciągle cierpimy na brak miejsca. Nie ma w okolicy żadnych innych organizacji od pomocy zwierzętom? Czy tylko są takie, co z jednego kota ze świerzbem robią aferę międzynarodową ze zbiórka kasy włącznie?!

Obecnie, mając tyle kotów pod opieką, nie mamy czasu nawet zbiórki w zrobić, a koty przeszły nie tylko pod naszą opiekę fizyczną, a również utrzymanie finansowe, ale nam zależy na nich!

To przykre, że organizacje, które powstają jak grzyby po deszczu nie chcą pomóc zwierzakom w tak dramatycznej sytuacji. Obecnie chodzi o ich życie!

A swoją drogą paradoks... Interwencja ratująca życie zwierząt doprowadza powoli do ich śmierci... I proszę tu nie pisać, że bronimy osoby, u której były zwierzęta, piszemy o systemie interwencji, bo ochy i achy nad przeprowadzoną interwencją to jedno, a kto się interesuje losem zwierząt po interwencji?

Schronisko, nawet najlepsze, nie jest w stanie zapewnić indywidualnej opieki zwierzętom skrzywdzonym niejednokrotnie przez człowieka.

Dlatego prosimy Was o pomoc.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
24 zakończone zbiórki
Wsparło 117 osób
1 504 zł (100,26%)