Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Not got a RatujemyZwierzaki account?
Nadrzędnym celem Fundacji jest ochrona dzikich zwierząt i ich środowiska naturalnego, a w szczególności czynna ochrona jeżowatych wszystkich gatunków.
Fundacja realizuje cele poprzez:
1. Propagowanie ochrony środowiska przyrodniczego, w tym cennych terenów przyrodniczych oraz ochrona dziedzictwa kulturowego na tych obszarach.
2. Czynnej ochrony jeżowatych wszystkich gatunków.
3. Zapewnienie leczenia i opieki weterynaryjnej oraz rehabilitacji jeży wymagających okresowej opieki przez człowieka w celu przywrócenia ich do środowiska przyrodniczego.
4. Dążenia do zapewnienia ciągłości istnienia jeżowatych wraz z ich siedliskami poprzez stwarzanie im warunków prawidłowego rozwoju i poprawę warunków życia.
5. Prowadzenia akcji edukacyjnych kierowanych do służb weterynaryjnych i opiekunów zwierząt w postaci szkoleń, wykładów i innych form zmierzających do podniesienia poziomu wiedzy zawodowej w zakresie leczenia i rehabilitacji jeżowatych, jak również finansowanie udziału tych osób w szkoleniach i studiach organizowanych przez inne podmioty.
6. Organizowanie akcji edukacyjnych kierowanych do dzieci i młodzieży, zmierzających do kształtowania właściwych postaw wobec gatunków objętych ochroną, a w szczególności jeżowatych.
7. Promowanie integracji europejskiej w aspekcie ochrony środowiska i zwierząt.
8. Prowadzenie akcji informacyjnych i promocyjnych w zakresie ochrony jeżowatych
9. Tworzenie ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich, w tym:
- budowę ośrodków
- adaptację istniejących obiektów na potrzeby ośrodków rehabilitacji zwierząt
- wyposażanie ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt
- finansowanie leczenia, rehabilitacji, zakup niezbędnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla jeżowatych
- finansowanie wszelkich innych uzasadnionych kosztów związanych z utrzymaniem i prowadzeniem ośrodków rehabilitacji
10. Wsparcie finansowe opieki nad jeżowatymi przebywającymi w ośrodkach rehabilitacji i opiekunów jeżowatych a w szczególności finansowanie:
- zakupu pożywienia
- kosztów leczenia i opieki weterynaryjnej, rehabilitacji, zakup niezbędnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla jeżowatych
- przewozu jeżowatych wymagających pomocy weterynaryjnej jak również przemieszczanych pomiędzy ośrodkami i opiekunami zwierząt
- innych uzasadnionych kosztów powiązanych z opieką nad dzikimi zwierzętami takich jak środków higieny i dezynfekcji, środków indywidualnej ochrony dla osób pracujących ze zwierzętami.
11. Prowadzenie akcji propagandowych za pośrednictwem mediów, imprez oraz wydawnictw własnych popularyzujących jeże, ich środowisko i bytowanie z ludźmi.
12. Organizowanie zbiórek pieniężnych i rzeczowych.
13. Przenoszenie zagrożonych jeży na nowe stanowiska bytowania w środowisku naturalnym.
14. Współpraca i monitowanie do organów budowlanych i rolniczych o dostosowywanie terminów i sposobów wykonania prac agrotechnicznych, leśnych, budowlanych, remontowych i innych do okresów lęgu, rozrodu i hibernacji jeży.
15. Współpraca i monitowanie do organów władzy centralnej i terenowej o wprowadzenie przepisów nakazujących instalowanie stosownych znaków drogowych wskazujących strefy bytowania jeży i nakazujących ostrożną i zwolnioną w nich jazdę.
16. Promowanie technologii prac związanych z prowadzeniem gospodarki rolnej i leśnej umożliwiających zachowanie ostoi i stanowisk jeży.
17. Organizowanie seminariów, szkoleń i konferencji krajowych i międzynarodowych dla służb weterynaryjnych i funkcjonariuszy publicznych w zakresie leczenia i rekonwalescencji jeży.
Loading...